Otomotiv

      Takım Tezgahlarının kullanımında otomotiv, başı çeken sektörler arasında yer alıyor. Özellikle ihracat rakamları, otomotivin Türkiye ekonomisinde lokomotif sektörlerinden biri olduğunu kanıtlıyor.

2014 yılına göre 2015 yılında otomobil üretimi %8, ticari araç üretimi %30, traktör üretimi %6 oranında artmıştır. Toplam araç üretimi de %16 artış göstermiştir.

Son 10 yılın üretim miktarlarına baktığımızda, üretim rekorunun kırıldığı 2014 yılına göre %16 seviyesinde bir üretim artışı olduğu görülmektedir.
Kayar otomattan çıkan parçaları tek tek kontrol etmek çok zordur. Çünkü bazı parçaların üretim süreleri 7-8 sn ler seviyesindedir. İşte burada makinenin tekrarlama hassasiyeti sizler için inanılmaz bir önem taşımaktadır. Star Kayar Otomat kırlangıç kızak yapısı sayesinde, çalışma esnasında oluşabilecek ısıl genileşmelere maruz kalmadan, Ölçü hassasiyetleriniz değişmeden sizlere rahat ve huzurlu bir imalat zevki yaşatmaktadır.

Diğer birçok alanda olduğu gibi otomotiv alanında da kayar otomatlar çok sık kullanılmaktadır. Çubuktan işlenebilme olanağı olan ve 42 mm nin altında bütün işleriniz için STAR en iyi üretim partneriniz olacaktır. Bu alanda Star’ın tercih edilmesinin ana sebeplerini kısaca sıralayacak olur isek;

ilk sırada tekrarlama hassasiyeti, dairesellik toleransları, yüzey pürüzlülükleri ve hız anlamında diğer kayar otomatlara nazaran ciddi pozitif farklılıklar göstermektedir. Özellikle otomotiv parçalarında adetlerin yüksek olması saniyelerin önemini bize daha iyi hatırlatmaktadır.

Star’ın eksenler arasındaki haberleşme, senkronizasyon ve boştaki hızı seri imalatlı parçalarda diğer kayar otomatlara göre %12-% 27 arasında daha hızlı parça üretme süreleri olduğunu görmektesiniz. Bu süreler yıl bazında değerlendirildiği zaman toplam işletme maliyetinizde ciddi oranda kar sağladığını gözlemektesiniz.

Kayar otomattan çıkan parçaları tek tek kontrol etmek çok zordur. Çünkü bazı parçaların üretim süreleri 7-8 sn ler seviyesindedir. İşte burada makinenin tekrarlama hassasiyeti sizler için inanılmaz bir önem taşımaktadır. Star kayar otomat kırlangıç kızak yapısı sayesinde, çalışma esnasında oluşabilecek ısıl genileşmelere maruz kalmadan, Ölçü hassasiyetleriniz değişmeden sizlere rahat ve huzurlu bir imalat zevki yaşatmaktadır.

Share