You Have 0 Item in your Cart. Price is 0.00

Kayar Otomat Okulu

  Kayar otomat sektörünün Japon Devi olarak tanıdığımız STAR micronics firması Türkiye’de faaliyet göstermeye başlamasından bu yana Satış, Servis ve yedek parça hizmetlerinde üstün tecrübe sahibi olan ve sadece kayar otomat tezgahları alanında eğitim almış ve kendini bu alanda geliştirmiş olan ekibimiz ile Bu güne kadar çok sayıda kayar otomat operatörü yetiştirip piyasaya kazandırmış bulunuyoruz. Ancak bu operatör eğitimlerini bu güne kadar müşterimizin firmasında ve müşterimizin tezgahını kullanarak yani kısacası müşterimizin olanaklarından faydalanarak vermeye çalışıyorduk ve buda yararın yanında aşağıdaki durumlarada neden olmaktaydı;
-Eğer makine durdurulup eğitim verilir ise bu durumun üretim kaybı ve zaman kaybına neden oluyor. -Eğer makine devreye alınıp eğitim yapılır ise bu eğitimde sadece teori de kalıp uygulamada sıkıntılara neden oluyor. -Operatörün bilgi seviyesini tespit etmeden verilen eğitim çoğu zaman bilgi karmaşasına neden oluyor buda operatörün kendisine verilen eğitimin en fazla %30 unu anlamasına neden oluyordu. Bu gün yukarıda bahsettiğimiz eğitim sorunlarına ve kayar otomat alanında yetişmiş personel sıkıntısına çözüm olabilmesi adına kayar otomat okulu projemizi hayata geçirdik. Bu Okulun işleyişi hakkında bilgi verecek olursak;Okulumuzun amacı tamamen kayar otomat tezgahlarına hakim makinalarımızın özelliklerini %80 , %90 , %100 verimlilikle kullanabilecek eğitimli KAYAR OTOMAT OPERATÖRLERİ yetiştirmektir. Okulda 5 ayrı seviye bulunmaktadır. Her öğrenci seviye tespit sınavından almış olduğu nota göre bu 5 seviyeden birine yerleştirilir. Her seviyenin eğitim süresi 5 gündür, Bu 5 günlük dönemde hem teorik hem uygulamalı eğitim almakta ve hergün o gün aldığı eğitim ile alakalı sınav olmaktadır., Verilen eğitimler ile birlikte 5. Seviyenin sonunda kayar otomat tezgahlarına tam anlamıyla hakim bilinçli bir operatör yetiştirmiş olmayı hedefliyoruz..
Kaydet Kaydet

Star Servis

   Uzman ve yüksek kaliteli, servis kadrosu güçlü, yedek parça stoğu, kurulum, eğitim, bakım-onarım yedek parça hizmetlerinde tecrübeli kadromuz ile sadece KAYAR OTOMAT SERVİSİ taleplerinizi karşılamaktayız.
Makinanız STAR KAYAR OTOMAT ise eğitim, bakım, onarım, kurulum ve servis hizmetleri ile yanınızdayız.

Teknik Servis Onay Formu İçin Tıklayınız

Bakım Hizmetleri

   Modern ekipmanların dizaynının ve montajının planlı bir şekilde gerçekleştirilmesi yüksek seviyede performans ve güvenilirlik sağlar.
   Çalışan bir makinenin veya sistemin bozulması, bize zaman ve maliyet olarak geri dönmektedir.
  Bir makinenin performansı düştüğünde veya bir sistem durduğunda arızanın telafisi için kaybedilen süre gelirin düşmesine yani maliyetin artmasına sebep olur. Bu gibi istenmeyen arızaları engellemek için planlı çalışmaya daha fazla önem verilmelidir.
Bakım Öncesi Müşterimizin Yaşadığı Sıkıntılar
 • Tezgahlarda müşterimizin sıkıntıları
 • Barfeeder merkezliliği
 • Tezgah terazi ölçümü
 • İşlenen parçalarda yüzey kalitesinin bozuk olması
 • Spindle rulmanları ses ve kontrolleri
 • Vidalı mil boşluk ve kontrolleri
 • Spindle toogleleri ve yatağı kontrolleri
 • Takımların merkezleme problemleri ve genel bakım ve kontrolleri
Bakım Öncesi Müşterimizin Yaşadığı Sıkıntılar
 • Tezgahta maınspindle rulmanlarından ses geliyor.
 • Subspındle rulmanlarından ses geliyor ve rulmanları değişmesi gereklidir.
 • Maınspındle soğutma fanları bozuk ve çalışmıyor.
 • Guidebush rulmanları ve pimli gövde mili değişmesi gerekiyor.
 • Vidalımil ve backlash ölçümleri yapıldı , Z2eksen vidalı mil ve rulmanları değişmesi gerekiyor.
 • Tezgahta maın kısmı canlı takım tutucuları bozuk ve değişmesi gereklidir.
 • Tezgahta maın kısmı boynuz takım merkezlilikleri kaçıktır.
 • Tezgahta back spındle takımları merkezlilikleri kaçıktır.
 • Tezgahta eksen pilleri değişimi gerekmektedir ve tezgah referansları kontrol edilmelidir.
 • Guidebush devir tahrik mili ve kasnakları bozuktur.
 • Tezgaha komple temizlik gerekmektedir.
 • Tezgahta bütün kayışların değişmesi gereklidir.
Bakımın birinci ilkesi Bakımın işletmeye etkisi hem ekipman çalışma zamanını hem de üretim maliyetlerini arttırmasıdır. Ekipman çalışma süresinin artması işletmenin performans ve podüktivitesinin yükselmesini sağlar. Ancak, bunu sağlamak için yapılan işlemlerin bir maliyeti vardır. Bakımın amacı; karlılığa optimum katkıyı sağlamak olmalıdır. Bakım maliyet değil, kar merkezi olmalıdır
Pek yakında
Pek yakında

PDF Dökümanı incelemek için; Müşteri Memnuniyeti

Ürününüzü Kaydedin

STAR desteği ve servisinden en iyi şekilde yararlanın

STAR ürününüzü kaydetmek için birkaç dakikanızı ayırın ve makinenizin kullanım ömrü boyunca STAR ‘ın rakipsiz destek ve servisinin avantajlarından yararlanın. Sizi bilgiye boğmayacağımıza söz veriyoruz: size yalnızca arada bir güncelleştirme ve ürün uyarıları göndereceğiz. Bunun dışında, nerede ve ne zaman bize ihtiyacınız olursa, biz oradayız.

1%

Güven

1%

Kalite

1%

Hizmet

1%

Müşteri Memnuniyeti

Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti

Siz değerli müşterilerimizin soru ve taleplerini dinliyor, en hızlı şekilde cevaplıyoruz.
Tüm soru ve talepleriniz için..

+90 216 693 02 44 or İletişim

Designed by; 3d Fabrika