You Have 0 Item in your Cart. Price is 0.00

Kayar Otomat Okulu Açıldı

Kayar Otomat Okulu

KAYAR OTOMAT OKULU projemiz ile alakalı gösterilen yoğun ilgi, destek ve öneriler için kıymetli sanayicilerimize, çözüm ortaklarımıza ve tedarikçilerimize gönülden teşekkür ediyoruz. Kayar otomat sektörünün Japon Devi olarak tanıdığımız STAR micronics firması Türkiye’de faaliyet göstermeye başlamasından bu yana Satış, Servis ve yedek parça hizmetlerinde üstün tecrübe sahibi olan ve sadece kayar otomat tezgahları alanında eğitim almış ve kendini bu alanda geliştirmiş olan ekibimiz ile Bu güne kadar çok sayıda kayar otomat operatörü yetiştirip piyasaya kazandırmış bulunuyoruz. Ancak bu operatör eğitimlerini bu güne kadar müşterimizin firmasında ve müşterimizin tezgahını kullanarak yani kısacası müşterimizin olanaklarından faydalanarak vermeye çalışıyorduk ve buda yararın yanında aşağıdaki durumlarada neden olmaktaydı;

  • -Eğer makine durdurulup eğitim verilir ise bu durumun üretim kaybı ve zaman kaybına neden oluyor.
  • -Eğer makine devreye alınıp eğitim yapılır ise bu eğitimde sadece teori de kalıp uygulamada sıkıntılara neden oluyor.
  • -Operatörün bilgi seviyesini tespit etmeden verilen eğitim çoğu zaman bilgi karmaşasına neden oluyor buda operatörün kendisine verilen eğitimin en fazla %30 unu anlamasına neden oluyordu.

Bu gün yukarıda bahsettiğimiz eğitim sorunlarına ve kayar otomat alanında yetişmiş personel sıkıntısına çözüm olabilmesi adına kayar otomat okulu projemizi hayata geçirdik. Bu Okulun işleyişi hakkında bilgi verecek olursak; Okulumuzun amacı tamamen kayar otomat tezgahlarına hakim makinalarımızın özelliklerini %80 , %90 , %100 verimlilikle kullanabilecek eğitimli KAYAR OTOMAT OPERATÖRLERİ yetiştirmektir. Okulda 5 ayrı seviye bulunmaktadır. Her öğrenci seviye tespit sınavından almış olduğu nota göre bu 5 seviyeden birine yerleştirilir. Her seviyenin eğitim süresi 5 gündür, Bu 5 günlük dönemde hem teorik hem uygulamalı eğitim almakta ve hergün o gün aldığı eğitim ile alakalı sınav olmaktadır. Verilen eğitimler ile birlikte 5. Seviyenin sonunda kayar otomat tezgahlarına tam anlamıyla hakim bilinçli bir operatör yetiştirmiş olmayı hedefliyoruz..

Designed by; 3d Fabrika